Mennyibe kerül a kutyakocsi?

A kutyakocsi ára a kutya nagyságától függ. Az árak 2023. január 1-től:

kis méretben (pl. yorkshire terrier, tacskó)
108.000.- Ft
közepes méretben (pl. spániel, staffordshire terrier)
116.000.- Ft
nagy méretben (pl. német juhászkutya, rottweiler)
120.000.- Ft

Kiszállási díj nincs, Budapest területén belül útiköltség sincs, vidéki megrendelés esetén viszont - értelemszerűen - van. Az útiköltséget az aktuális benzinár és autópályadíj határozza meg. A benzinköltség kiszámításakor a kocsi 8 literes fogyasztása és a megtett távolság (háztól házig mérve, a GPS adatai szerint) az irányadó.
Egy kutyakocsi elkészítéséhez két találkozásra van szükség: az első célja a méretvétel, a másodiké pedig a végleges beállítás és átadás.
Részletfizetésre sajnos nincs lehetőség.
Ha a kutya valamilyen oknál fogva nem indul el a kutyakocsival, az elkészítés díját NEM kell kifizetni.

 

Lehet-e használt kutyakocsit szerezni?

Használt kutyakocsik adásvétele a weblap vendégkönyvén keresztül bonyolítható.
Amennyiben használt kutyakocsit szeretne eladni, kérem, oda írja be a szükséges információkat és az Ön elérhetőségét! Aki ilyet keres, előbb-utóbb úgyis eljut erre az oldalra és rátalál hirdetésére.

 

Segíthet-e a kutyakocsi a járóképesség visszanyerésében?

Előfordult olyan, hogy a kutyakocsi segítségével a kutya vissza tudta nyerni a járásképességét. Sajnos nem túl sok esetben, hiszen a kutyaügyfelek jelentős többségének erre semmi esélye sem volt, tekintettel a sérülés mértékére és/vagy jellegére.
A kutyakocsi használatakor a hátulsó lábakra nem - vagy pontosan szabályozható mértékben - jut terhelés. Lehetőség nyílik a láb szabad mozgására (az úszás közben végzett mozgáshoz hasonlóan). Ez erősíti az izmokat, illetve csökkenti/késlelteti azok sorvadását. A kutyakocsi nagy előnye, hogy a kutya a megszokott környezetében, a megszokott kutyahaverokkal képes újra sétálni, tehát a könnyített mozgáshoz nem kell őt kiszakítani a saját világából.
Az eddigi ügyfelek kb. 5-8%-a képes már önállóan felállni és járni. Természetesen ez csak néhány esetben köszönhető kizárólag a kutyakocsinak, általában a szakszerű fizioterápiás kezelésekkel alátámasztva érjük el a kívánt eredményt.

 

Mennyi idő alatt szokik hozzá a kutya a kutyakocsihoz?

Érdekes módon a kutyák jelentős többsége azonnal tud járni a jól beállított kutyakocsival, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne. Néhányuk az első alkalommal bizonytalankodik (félénk kutya például a kutyakocsi készítőjétől, a veszélyesnek tűnő idegentől is tarthat :) ) és csak valamilyen erős motiváció hatására indul el (jutalomfalat, labda, ismerős kutyahaver vagy épp ellenség láttán, de akadt, akinek a szomszéd macskája adta meg a kezdő lökést).
Persze ez még csak a nyílt terepen való közlekedést jelenti. Az akadályban gazdag terület eleinte kihívást jelent. Kisebb dombokon, köveken a kutyakocsi kereke gond nélkül átmegy, de pl. bokrokban, széklábakban elakadhat. A visszatolatást és kikerülést – a gazdi segítségének mértékétől függően – néhány hét alatt tanulja meg a kutya.

 

Előfordulhat-e, hogy a kutyám nem fogadja el a kutyakocsit?

Igen, de az esély roppant kicsi erre. Eddig mindössze egyetlen kutyával fordult elő, hogy a leggondosabb és legpontosabb beállítás ellenére sem volt hajlandó a kutyakocsival pár lépésnél többet megtenni (egy hét próbaidő alatt sem). Természetesen azt a kutyakocsit nem kellett kifizetni.

 

Ki lehet-e próbálni a kutyakocsit?

A kutyakocsi egy-két alkalommal történő kipróbálására sajnos nincs lehetőség, mert nincs „általános próbakocsi” - minden darab egy-egy konkrét kutyának készül.

 

Tud-e a kutyám a kutyakocsiban pisilni/kakilni?

A vizelet- és székletürítést a kutyakocsi nem gátolja, de előfordulhat, hogy a kutya eleinte a - még - szokatlan testhelyzet miatt nehezebben végzi el a dolgát.

 

Alkalmas-e a kutyakocsi lépcsőn való közlekedésre?

A kutya egyedül nem tud a lépcsőn felmenni, de a gazdi segítségével fel tud lépkedni egy-két lépcsőfokot, mert a kutyakocsi a hátsó felső összekötő rúdnál fogva megemelhető.
Lépcsőn lefelé képes közlekedni a kutyus (és erre sajnos elég hamar rá is jön) - viszont ez sem a kutya gerincének, sem a kutyakocsinak nem tesz jót, tehát ebben az üzemmódban is célszerű inkább segíteni neki.

 

Hogyan történik a mérés?

A méretvételt személyesen intézem, tekintettel arra, hogy a gazdik többször súlyosan "félremérték" már kutyáikat, ami csak a kész kutyakocsi átadásakor derült ki és a munkát gyakorlatilag elölről lehetett kezdeni. Emellett mindenképpen szeretném látni a kutyát a kocsi elkészítésének megkezdése előtt.
A mérés alapvetően nem bonyolult folyamat, de több emberes munka (főleg akkor, ha a kutya a saját életének védelmében képes másokéra törni :) ). Egy egyszerű, de speciális szerkezet segítségével az egész művelet 3-4 percet vesz igénybe - közben a gazdi állva és mozdulatlanul tartja a kutyát.

 

 
K U T Y A K O C S I